Nedeľa 21. 7. 2024

Navigácia

 • Návšteva neonatologického oddelenia nemocnice v Leviciach
  V rámci projektu „Som tu pre teba“ odovzdali žiačky 3. a 4. ročníka našej školy 30 háčkovaných chobotničiek pre predčasne narodené deti. Tieto vzácne hračky vytvorili pod vedením pani vychovávateľky Slavkovskej v špecifickom klube detí Ručné práce a spoločne ich odniesli na neonatologické oddelenie nemocnice AGEL v Leviciach, kde ich odovzdali pani primárke MUDr. Apostolov a vedúcej sestre oddelenia Mgr. Stroškovej. Za krásnu prácu boli deti obdarené slovami uznania, poďakovania a aj sladkou odmenou. Všetci sa tešili, že svojou zručnosťou naplnili posolstvo tejto krásnej charitatívnej akcie.
   
  30.05.2024 15:36 | viac »
 • Nie som ľahostajný k násiliu a šikanovaniu
  V ŠKD a snažíme deti viesť k láskavosti, dobrote a ochote pomáhať jeden druhému. Každopádne, šikanovanie je to téma, ktorá sa rozoberá po celom svete. Pani vychovávateľky si vo svojich oddeleniach pozreli ukážku šikany v jednej škole,kde deti videli ,čo je a nie je v poriadku. Nasledovala prezentácia a dotazník.
  Heslo, bojujeme spolu proti šikane.
  20.05.2024 10:35 | viac »
 • Minizoo
  Dňa 10.05.2024 sa v rámci ŠKD uskutočnila školská minizoo, kde si deti mohli priniesť svoje zvieratko a predstaviť ho kamarátom. Pripravili si krásne projekty a mnoho detí spoznalo nové zvieratká a aj veľa zaujímavých informácií ohľadne ich chovu a starostlivosti. Deti zaujali rôzne zvieratká ako napríklad agama bradatá, užovka červená, axolotl, morské prasiatka, škrečky, vtáčiky a psíky. Deťom sa táto aktivita veľmi páčila a veríme, že si ju o rok znova zopakujeme.
  15.05.2024 17:57 | viac »
 • Karneval
  V pondelok, 05.02.2024 prišli do školy miesto detí princezné, piráti, duchovia, víly, marvelovskí hrdinovia a všetci sa svorne tešili na karneval. Veselé popoludnie moderoval univerzálny zabávač Daniel Karpinský, ktorý sa svojimi kúzlami, komickými situáciami a tanečnými choreografiami postaral o skvelú náladu. Bola to unikátna show, pri ktorej sa všetky deti výborne zabavili.
  13.05.2024 14:28 | viac »
 • Návšteva školskej knižnice
  Žiaci ŠKD v popoludňajších hodinách radi navštevujú školskú knižnicu, v ktorej je mnoho kníh so zaujímavými titulmi. V 6. oddelení ŠKD radi čítame. Návštevou knižnice si žiaci vytvárajú pozitívny vzťah ku knihám a zároveň si aj osvojujú kultúru správania v knižnici. 
  12.05.2024 19:32 | viac »
 • Maľovanie na stany - Deň otvorených dverí

  Ako každý rok, tak aj tento sa na našej škole dňa 13. apríla 2024 v sobotu konal Deň otvorených dverí. Pre deti boli pripravené rôzne aktivity ako napríklad maľovanie na tvár, tvorba rôznych zaujímavých výrobkov, prehliadka priestorov školy a telocviční. Deti veľmi zaujala aktivita, ktorú pripravili pani vychovávateľky. Prezlečené za indiánky vítali deti v indiánskom kútiku. Za sprievodu indiánskej hudby a atmosféry mali deti možnosť podľa vlastnej fantázie maľovať rôzne motívy na indiánske stany farbami. Deti mali veľkú radosť zo svojich vytvorených malieb a za ich kreatívnosť pri odchode boli odmenené farebným balónom.

   

   
  07.05.2024 14:56 | viac »
 • Stavanie mája
  Stavanie mája je krásnou ľudovou tradíciou privitania jari! Aj tento rok 30. apríla 2024 sme na školskom dvore stavali máj. Sme veľmi radi, že môžeme aj my túto ľudovú tradíciu zachovávať. Spríjemnili sme si ju hudobným programom našich žiakov v tradičných krojoch a spevom ľudových piesní. Zatancovali nám aj naše dievčatá - mažoretky. Privítali sme aj seniorov z domova dôchodcov. Naše deti si zatancovali aj známy tanec - Toka toka. Príjemné sme sa všetci zabavili a pevne veríme, že spoločne aj o rok budeme na našom školskom dvore stavať máj.
  06.05.2024 10:27 | viac »
 • Fašiangové tvorivé dielne
  Ako každý rok, tak aj tento sa na našej škole 30. januára v školskej jedálni konali Fašiangové tvorivé dielne. V spolupráci s našimi kreatívnym rodičmi, deťmi a za spolupráce pani vychovávateliek sme si spoločne vytvorili rôzne fašiangove masky a aj dekoratívne veľkonočné ozdoby. Niektore z nich potešia seniorov v domove dôchodcov. Pohostiť sme sa mohli tradičnými fánkami, a chutným čajom, ktoré ku fašiangom neodmysliteľne patria. Prežili sme spoločne krásne fašiangové chvíle.... Ďakujeme Vám.
  08.02.2024 11:52 | viac »
 • Dobrovoľnícka činnosť v ZSS Fénix Levice
  V súčasnom svete žije oproti minulosti viac seniorov. Je to prirodzený spoločenský jav, keďže dochádza k predĺženiu produktívneho, a tým aj fyzického veku človeka. Láska a úcta k nim sa však v dnešnom uponáhľanom životnom tempe vytráca a žiadny medzinárodný deň, či mesiac úcty to nemôže vyriešiť. Preto sme v ŠKD umožnili deťom prostredníctvom dobrovoľníckej činnosti získať nový pohľad na svet, naučiť sa komunikovať s ľuďmi bez predsudkov, s úctou a vzájomným rešpektom. Väčšina detí má prirodzený zmysel pre altruizmus a túžbu pomáhať a dobrovoľníctvo je vynikajúci spôsob, ako túto túžbu naplniť. Deti pod vedením pani vychovávateliek vyrábajú pre seniorov k rôznym príležitostiam drobné darčeky, pozdravy a dekorácie, ktorými si môžu skrášliť svoje izby v domove dôchodcov. Zároveň raz za mesiac prídu do ZSS Fénix, aby strávili so seniormi čas pri spoločenských hrách. Veríme, že výmena skúseností, emocionálne prežívanie a vzájomné zbližovanie sa, poskytne obom skupinám pocit spolupatričnosti a užitočnosti.
  08.02.2024 11:31 | viac »
 • Zimné tvorivé dielne
  Dňa 28.11.2023 sa konali v rámci ŠKD "Zimné tvorivé dielne", ktoré sa niesli tou pravou predvianočnou atmosférou.  Za účasti detí a rodičov sme vytvorili krásne práce, ktoré poskytneme na Mikulašsky bazár a na vyzdobenie priestorov domova dôchodcov. Pri práci nám hrali vianočné pesničky, vychutnávali sme si perníčky a vianočný punč. Ďakujeme všetkým deťom, rodičom a pedagógom, ktorí sa zúčastnili tohto podujatia. 
  01.12.2023 19:33 | viac »
 • Beseda s Henrietou Virágovou
  V ôsmom oddelení školského klubu detí, sme si nedávno prečítali krásnu knihu od Diany Mašlejovej: Ako sa máš Izabela? Je to príbeh rómskeho dievčatka, ktoré muselo prekonať vlastný strach a predsudky okolia, v ceste za svojim snom. Po prečítaní príbehu sme veľa diskutovali o inakosti a predsudkoch. Dohodli sme sa, že skúsime pozvať medzi nás profesionálnu herečku rómskeho pôvodu, Heňu Virágovú, členku Divadelného centra v Bratislave, ktoré sa venuje dokumentárnym divadelným inscenáciám pre mládež. Naše pozvanie prijala a stretnutie sa uskutočnilo v piatok, 24.11.2023. Deti sa stretnutiu veľmi potešili a pre Heňu mali pripravenú záplavu otázok. Zaujímali sa o jej prácu, o detstvo, o profesiu herečky, o to, ako sa učí texty, ako na ňu reagujú známi herci. Diskusia bola naozaj dynamická a spoločný čas nám ubehol veľmi rýchlo. Deti preukázali svoje čisté srdce a myseľ nepoznamenanú predsudkami. Veríme, že rovnaké stretnutia si ešte zopakujeme.
  27.11.2023 12:02 | viac »
 • Kreatívny týždeň v oddeleniach 3. a 4. ročníka
  Od pondelka 23.10. do piatku 27.10. sa v oddeleniach tretiakov a štvrtákov tvorilo. Tekvice a jesenné dary prírody doslova pobádali deti ku kreativite a pod ich rukami vznikali krásne, aj strašidelné dekorácie, ktorými sme vyzdobili vstupnú halu našej školy.
  02.11.2023 10:34 | viac »
 • Jesenné pečenie s tretiakmi
  Deti zo šiesteho oddelenia si spolu s pani vychovávateľkou spríjemnili popoludnie pečením sladkého banánového chlebíka a vyskúšali si upiecť jabĺčka v župane. Príprava týchto sladkých dobrôt nebola náročná. Všetci sme sa snažili prispieť malým kúskom práce, aby sme si spoločne mohli vychutnať tieto voňavé dobroty. Stálo to za to. Verím, že si takéto skvelé popoludnie zopakujeme už v najbližšej dobe. 
  01.11.2023 16:15 | viac »
 • Jesenné tvorenie v prírode
  Keď sa pominú letné dni a znenazdania prichádza mesiac október s chladnejším počasím, pozeráme sa okolo seba čudujúc sa každý rok, ako rýchlo prebehne ten čas. Zelená sa pomaly vytráca, príroda začína hýriť pestrými farbami. Jeseň nám ponúka asi najviac možností kreatívneho využitia pestrofarebných darov prírody. Žlté, červené, sem tam ešte zelené listy, hnedé gaštany, krásne červené šípky, farebné tekvičky a ešte mnoho iných prírodnín. Deti 1. – 2.roč priniesli z domu, aby si nimi vyzdobili  školský dvor.
   
  19.10.2023 08:35 | viac »
 • Október - mesiac úcty k starším
  Pani vychovávateľky v spolupráci s rodičmi a deťmi z ŠKD vytvorili na jesenných tvorivých dielňach  pekné práce. Tie potom pani vychovávateľka Machalová a Maceková odniesli do Domova dôchodcov, kde sme našim starkým skrášlili priestory.
  Každá pani vychovávateľka vo svojom oddelení s deťmi vytvorila krásne pozdravy a pohľadnice, darčeky pre dôchodcov na znak toho, že si deti vážia starých ľudí a chceli sme ich potešiť. Tento mesiac sa nesie v slogane Október-mesiac úcty k starším a my sme radi, že sme ich mohli aspoň takouto maličkosťou potešiť.
  19.10.2023 08:28 | viac »
 • Jesenné tvorivé dielne
  Dňa 10.10. 2023 sa v rámci ŠKD uskutočnili jesenné tvorivé dielne. Deti strávili so svojimi rodičmi príjemné popoludnie a vytvorili krásne jesenné dekorácie, ktoré budú v rámci spolupráce so zariadením sociálnych služieb Fénix zdobiť aj izby seniorov. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme , že prispeli svojou účasťou a tvorivými nápadmi.
  12.10.2023 17:36 | viac »
 • Turistická vychádzka 1. a 2. ročník
  Turistickú vychádzku do blízkeho okolia sme využili na to, aby deti lepšie spoznali krásu okolitej prírody, uvedomili si potrebu jej ochrany a spoznali flóru v najbližšom okolí. Radosť deti prejavili nielen pri pohybových aktivitách, ale aj pri pozorovaní jesennej prírody, zbieraní prírodného materiálu, počúvaní zvukov. Pozorovali a porovnávali zmeny v prírode, farby listov, plody na kríkoch. Po malom občerstvení na deti čakalo stretnutie so zvieratkami. Energiu na spiatočnú cestu do školy načerpali objímaním stromov. Z vychádzky sa deti vrátili s úsmevom na tvári a s novými zážitkami.
  20.09.2023 10:01 | viac »
 • Umenie do ulíc mesta
  Dňa 13.9.2023 sme sa s deťmi vybrali do parku M.R.Štefánika, kde sa konali zaujímavé tvorivé workshopy pod vedením Školy umeleckého priemyslu Ladislava Bielika v Leviciach. Pod vedením pedagógov ale aj študentov sme si vyskúšali rôzne umelecké techniky ako mramorovanie, akčná maľba. Deti si vyrobili niekoľko pekných prác a zažili veľa srandy. Veľmi vydarená akcia, ktorá sa nám páčila. 
  16.09.2023 10:37 | viac »
 • Turistická vychádzka 3. a 4. ročník
  V rámci tohtoročnej turistickej vychádzky sme navštívili Levický hrad, ktorý sa nachádza v centre mesta Levíc. Slnečné počasie, dobrá nálada a túžba za novým poznaním nám prinieslo krásne strávané popoludnie s našími deťmi. Mali sme možnosť vyskúšať si súboj s halapartňou a zistiť čo všetko sa na hrade v minulosti odohrávalo. Na hradnom nádvorí si deti zakúpili na pamiatku suvenír  a  po olovrante sme sa vrátili naspäť do školy.
  16.09.2023 10:17 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Saratovská ul. 85, Levice
  Saratovská ul. 85
 • 0910 486 759 - tajomníčka /mobil/
  036 631 2577 - tajomníčka
  036 622 3564 - vedúca jedálne

Fotogaléria